bn-herb.png
_0005_4.jpg
Opcje zaawansowane
Czwartek, 6-10-2022,   Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
II Festiwal Ludowy ,,Z KULTURĄ I O KULTURZE"
17.07.2012Urząd Gminy Łopiennik Górny4144
Powiązane galerie:
grafika
Urząd Gminy Łopiennik GórnyZdjęć: 29

W niedzielę 8 lipca w Łopienniku Górnym odbył się II FESTIWAL LUDOWY ,,Z Kulturą i o Kulturze". Mimo panujących upałów swoją twórczość miało okazję zaprezentować 16 zespołów śpiewaczych i kapel ludowych. W festiwalu swoją obecnością zaszczycili nas także zaproszeni goście: Pan Janusz Szpak - Starosta Powiatu Krasnostawskiego, Pan Marek Kasprzak - Wójt Gminy Gorzków, Pan Jacek Kiryczuk - Komendant Posterunku Policji w Łopienniku, Pani Dorota Sawa-Niećko - Prezes LGD ,,Krasnystaw PLUS", Pan Jan Kuchta - Wójt Gminy Łopiennik, Pan Andrzej Szadura - Przewodniczący Rady Gminy, Pani Monika Zaj - Sekretarz Gminy, Pani Agnieszka Sapko - Skarbnik Gminy, Pan Artur Sawa - Kierownik USC, Pan Witold Boruczenko - Przewodniczący komisji Kultury, Pani Anna Podgórska - Dyrektor OSK w Żółkiewce, Pani Magdalena Adamczuk - Dyrektor GOK w Siennicy Różanej, Pani Barbara Lachowska - Dyrektor CSK w Gorzkowie, Radni i Sołtysi z terenu Gminy. Tegoroczne zmagania zespołów i kapel oceniało jury w składzie: Pani Beata Wolanin - Nauczyciel muzyki i sztuki w Szkole Podstawowej w Łopienniku Dolnym, Pani Dorota Sawa-Niećko - Prezes LGD ,,Krasnystaw PLUS", Pan Tadeusz Kiciński - Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Otwarcia Przeglądu dokonali Pan Janusz Szpak, oraz Pan Jan Kuchta. Dalszą część festiwalu prowadzili jak zwykle urocza i błyskotliwa Pani Mariola Sysa wspólnie z Kierownikiem GOK w Łopienniku Panem Dariuszem Zawadą. W tegorocznym konkursie uczestniczyli: Kapela SAMI SWOI z Rejowca, Chór Mieszany ECHO z Siennicy Różanej, Zespół POLESIE z Borowicy, Kapela SIEDLISZCZAKI z Fajsławic, Kapela SIENNICA z Siennicy Różanej, Zespół RETRO z Łopiennika, Zespół SŁOWIANKI działający przy KGW w Barakach z Siennicy Różanej, Zespół Chóralny z Żółkiewki, Kapela DLA BASI z Gorzkowa, Zespół ŚWIERSZCZOWIANIE z Gminy Cyców, Zespół SAMI SWOI z Dobryniowa, Kapela LUBARTOWIACY z Lubartowa, Zespół KRAJKA z Niedrzwicy Dużej, Zespół POLESKA NUTA z Kołacz, Kapela ŁOPIEŃCZACY z Łopiennika oraz gościnnie Zespół PELAGIA z Ryk.

Na zakończenie Fastiwalu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zespołów, którymi w tym roku okazali się:

Kategoria: KAPELE LUDOWE

I miejsce Kapela LUBARTOWIACY

II miejsce Kapela SIEDLISZCZAKI

III   miejsce Kapela ŁOPIEŃCZACY

Wyróżnienie zdobyła Kapela SIENNICA

Kategoria: ZESPOŁY ŚPIEWACZE

I miejsce Zespół Śpiewaczy działający przy KGW w Barakach SŁOWIANKI

II miejsce Zespół Chóralny działający przy OKS w Żółkiewce

III miejsce Zespół POLESKA NUTA

Wyróżnienia zdobyli Zespół Śpiewaczy ŚWIERSZCZOWIANIE oraz Zespół Śpiewaczy KRAJKA

Wszyscy zespoły biorące udział w festiwalu otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i podziękowania, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody pieniężne oraz rzeczowe, które ufundowali: Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, LGD Krasnystaw PLUS oraz Biblioteka Publiczna Gminy w Łopienniku. Podczas imprezy można było skorzystać z porad ratowników medycznych, nabyć ręcznie wykonaną biżuterię, skorzystać ze stoiska firmy kosmetycznej, skosztować wypieków przygotowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Borowicy. Najmłodsi uczestnicy mogli wyskakać się na trampolinie oraz dmuchanych zamkach.
Organizatorzy serdecznie dziękują Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy, Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego festiwalu. Wszystkie zespoły zapraszamy ponownie za rok na kolejny festiwal, z nadzieją na liczniejszy udział mieszkańców gminy w podobnych uroczystościach propagujących aktywność społeczną oraz kultywowanie lokalnych tradycji kulturalnych.

PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
EFRR (3).jpg
Energia słoneczna.png
Gmina na mapie

Urząd Gminy w Łopienniku Górnym
Łopiennik Górny 1
22-351 Łopiennik Górny
( 82 ) 577 30 04, 577 31 23
fax. ( 82 ) 577 30 10
geosystem.jpg
LPR.jpg
ceigg.JPG
bn2.png
bn3.png
bn4.png
bn5.png
bn6.png
bn7.png
bn8.png
bn11.png
bn1.png
bn3.png
karta_duzej_rodziny.jpg
LotLogo.jpg
mikroporady.jpg
baner 301x100.png
uenfo.jpg
Stronę odwiedziło osób: 4653868
«»